Centrum Mobilních Domů

CELOROČNÍ MOBILNÍ DOMY A DŘEVOSTAVBY WOODCON

> TECHNOLOGICKÉ KONCEPTY

Mobilní domy

MODULAR SYSTEM - koncept rostoucího bydlení

Dřevostavby Wood-con

Jednomodulové koncepty do 60m2

Dřevostavby Wood-conDřevostavby Wood-con

Vícemodulové koncepty od 60m2

Dřevostavby Wood-conDřevostavby Wood-con
Mobilní domy

ECO SYSTEM - koncept ekologického bydlení

Vícemodulové koncepty od 60m2

Dřevostavby Wood-con Důležitým aspektem při projektování dřevostaveb a mobilních domů WoodCon je kvalita životního prostředí, které tyto stavby poskytují. „ECO SYSTEM“ je uceleným systémem 9 klíčových ekologických materiálů, které jako celek výrazně zvyšují kvalitu životního prostředí a celkový komfort bydlení.

Legenda:

[1] Cementotřískové desky CETRIS neobsahují nebezpečné látky (např. azbest a formaldehyd) a jsou odolné proti benzínu a olejům.

[2] Polyuretanové izolační panely KINGSPAN, jenž během své životnosti neuvolňují škodlivé plyny, ani se nelouhují do okolního prostředí.

[3] Dřevěné KVH profily NSi/Si lepené polyurethanovými lepidly bez použití zdraví škodlivých rozpouštědel.

[4] Vícevrstvé masivní dřevěné desky (CLT panely) jsou tvořeny smrkovými lamelami. Verze FREE lepené EPI lepidlem dosahují velice nízkých hodnot emise formaldehydu.

[5] Sádrovláknité konstrukční desky FERMACELL Greenline, jenž dokážou trvale vázat škodliviny ze vzduchu v místnosti a výrazně tak zlepšit kvalitu vzduchu a současně také kvalitu bydlení.

[6] Tepelná izolace KNAUF s technologií ECOSE® na bázi přírodního pojiva neobsahujícího formaldehyd a postavená na rychle se obnovujícím organickém materiálu.

[7] OSB desky SUPERFINISH ECO, které obsahují 100% smrkové dřevo a pojivo na bázi polyuretanových pryskyřic neobsahující žádný formaldehyd.

[8] Smrkové / modřínové fasádní systémy svým vzhledem nejen podtrhují přírodní charakter dřevostaveb, ale také materiálově 100% korespondují s myšlenkou ekologického bydlení.

[9] Přírodní nátěry na dřevo OSMO na bázi přírodních olejů a vosků, jež jsou povoleny v potravinářské oblasti. Pigmenty jsou vyčištěny od škodlivých těžkých kovů.
Mobilní domy

QUALITY SYSTEM - koncept kvality materiálů

Vícemodulové koncepty od 60m2

Dřevostavby Wood-con Klíčovou charakteristikou dřevostaveb a mobilních domů WoodCon je pečlivý výběr vysoce kvalitních konstrukčních materiálů a komponentů, které jako celek garantují dlouhou životnost a odolnost stavby. Vybírány jsou materiály a komponenty především české a německé výroby - např. AEG, JIKA, KRONOTEX, RAKO, SAPELI atd. Mezi klíčové výrobce konstrukčních materiálů patří FERMACELL, KNAUF a SECA.